Portugalia 2013 zdobyta przez Top Managerów

Dodane przez | 28 czerwca, 2013 o 11:18 | 1 komentarz | Blog

Europejskie Centrum Odszkodowań organizuje coroczne wielkie konkursy sprzedażowe, w których najlepsi sprzedawcy oraz menadżerowie mogą wygrać 7 dniową wycieczkę zagraniczną.

W roku 2012 nagrodą był 7 dniowy wyjazd do Portugalii, a wylot nastąpił 7 czerwca 2013 roku. Ponieważ mogłem zwiedzić ten piękny kraj, chciałem się podzielić z Tobą wrażeniami z pobytu w Portugalii.

Cieszę się, że w tym roku nagrodą był wyjazd do Portugalii. Jest to kraj położony w Europie Południowej na Półwyspie Iberyjskim i jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy. Od zachodu i południa oblanym wodami Oceanu Atlantyckiego, a od północy i wschodu graniczące z Hiszpanią. Do Portugalii należy wiele wysp Atlantyku, w tym Madera i Archipelag Azorski. Kraj ten to wąski pasek lądu o powierzchni 92 072 km², podzielony przez rzekę Tag na górzystą, zieloną północ i płaskie, suche południe.

Wypoczywaliśmy w miejscowości Olhos d’Agua w hotelu RiU w pobliżu 5,5-kilometrowej, piaszczystej plaży Praia da Falésia przy pięknych rdzawych klifach.

SAM_3316

Ponadto zwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc, jednym z nich była wycieczka do Sevilli w Hiszpanii, gdzie zobaczyliśmy Ogrody Maria Luisa w tym Plac Hiszpański i Plac Ameryki

SAM_3238

Zwiedzanie Pałacu Królewskiego Alkazar wraz z Ogrodami wizyta na XVIII arenie Plaça de Touros drugiej po Rondzie najstarszej w Hiszpanii.

XVIII arenie Plaça de Touros 2

Walki z bykami są w Hiszpanii prawdziwym rytuałem, w którym największe znaczenie ma sposób, w jaki człowiek i byk “występują” razem. Jest to postrzegane jako sztuka, a nie jako okrucieństwo. Widowisko zawsze ma miejsce po południu. Każda corrida rozpoczyna się od uroczystego przemarszu przez arenę. Rozlega się sygnał i na arenę wbiega pierwszy byk. Rozpoczyna się wstępna część. Matador bada reakcje i charakter byka, jego odwagę, siłę i szybkość. Jest to etap całkowicie bezkrwawy. Następnie zaczyna się część prawdziwej walki. Pikador siedzący na koniu, szeroką krótką piką rozrywa bykowi mięśnie karku.

Wybraliśmy się też na rejs statkiem, z którego można było obserwować rdzawe klify oraz groty skalne z dziką plażą.

SAM_3199

Odpowiedniego smaku całej podróży dodały wykwintne dania i potrawy, z pośród których szczególnie do gustu przypadły mi owoce morza, w towarzystwie portugalskiego wina.

Danie kolacja

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii poniżej.

1 Komentarz

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT