Portugalia 2013 zdobyta przez Top Managerów EuCO

Dodane przez | 28 czerwca, 2013 o 11:18 | 1 komentarz | Blog

Europejskie Centrum Odszkodowań organizuje coroczne wielkie konkursy sprzedażowe, w których najlepsi sprzedawcy oraz menadżerowie mogą wygrać 7 dniową wycieczkę zagraniczną.

W roku 2012 nagrodą był 7 dniowy wyjazd do Portugalii, a wylot nastąpił 7 czerwca 2013 roku. Ponieważ mogłem zwiedzić ten piękny kraj, chciałem się podzielić z Tobą wrażeniami z pobytu w Portugalii.

Do Portugalii polecieli:

Marek Prucnal, Lilla Rubi, Norbert Rekowski,Sławomir Banach, Jarosław Pielesiek, Jarosław Murawski, Zdzisław Łobko, Kordian Rekowski, Marta Krzemińska, Jerzy Dudziak, Artur Jastrzębski, Tadeusz Stabrawa, Sławomir Rycek oraz Michał Sokołowski.

Cieszę się, że w tym roku nagrodą był wyjazd do Portugalii. Jest to kraj położony w Europie Południowej na Półwyspie Iberyjskim i jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy. Od zachodu i południa oblanym wodami Oceanu Atlantyckiego, a od północy i wschodu graniczące z Hiszpanią. Do Portugalii należy wiele wysp Atlantyku, w tym Madera i Archipelag Azorski. Kraj ten to wąski pasek lądu o powierzchni 92 072 km², podzielony przez rzekę Tag na górzystą, zieloną północ i płaskie, suche południe.

 

 

Wypoczywaliśmy w miejscowości Olhos d’Agua w hotelu RiU w pobliżu 5,5-kilometrowej, piaszczystej plaży Praia da Falésia przy pięknych rdzawych klifach.

SAM_3316

 

Ponadto zwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc, jednym z nich była wycieczka do Sevilli w Hiszpanii, gdzie zobaczyliśmy Ogrody Maria Luisa w tym Plac Hiszpański i Plac Ameryki

SAM_3238

 

Zwiedzanie Pałacu Królewskiego Alkazar wraz z Ogrodami wizyta na XVIII arenie Plaça de Touros drugiej po Rondzie najstarszej w Hiszpanii.

XVIII arenie Plaça de Touros 2

 

Walki z bykami są w Hiszpanii prawdziwym rytuałem, w którym największe znaczenie ma sposób, w jaki człowiek i byk “występują” razem. Jest to postrzegane jako sztuka, a nie jako okrucieństwo. Widowisko zawsze ma miejsce po południu. Każda corrida rozpoczyna się od uroczystego przemarszu przez arenę. Rozlega się sygnał i na arenę wbiega pierwszy byk. Rozpoczyna się wstępna część. Matador bada reakcje i charakter byka, jego odwagę, siłę i szybkość. Jest to etap całkowicie bezkrwawy. Następnie zaczyna się część prawdziwej walki. Pikador siedzący na koniu, szeroką krótką piką rozrywa bykowi mięśnie karku.

 

Wybraliśmy się też na rejs statkiem, z którego można było obserwować rdzawe klify oraz groty skalne z dziką plażą.

SAM_3199

 

Odpowiedniego smaku całej podróży dodały wykwintne dania i potrawy, z pośród których szczególnie do gustu przypadły mi owoce morza, w towarzystwie portugalskiego wina.

Danie kolacja

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii poniżej.

1 Komentarz

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT