Warsztat szkoleniowy z zakresu planowania w nagrodę dla ambitnych

Dodane przez | 13 grudnia, 2013 o 13:35 | 1 komentarz | Bez kategorii, Blog

W dniu 20 listopada w Hotelu Arkadia, w Legnicy przy ulicy Gliwickiej 6, odbyły się  warsztaty szkoleniowe z zakresu planowania. Umiejętności pozwalającej wydobyć wielkie pokłady wewnętrznej motywacji i samozaparcia, jednocześnie zwiększającej skuteczność własnej pracy. Najlepszym dowodem tego był  przeprowadzony test, którego wyniki poznasz w dzisiejszym artykule.

Na szkolenie z zakresu planowania zaproszone zostały osoby, które swoją postawą i pracowitością zasłużyły na docenienie. 

Dlaczego w sprzedaży bezpośredniej planowanie jest ważne?

Ponieważ specyfika naszej pracy oparta jest na naszej motywacji wewnętrznej. Oznacza to, że efekty pracy wynikają z własnej i nieprzymuszonej chęci do działania. Zauważ, że współpraca z firmami działającymi w systemie Networkingu  różni się od tradycyjnej pracy na etacie. Tutaj nie ma z góry narzuconych zadań, za które rozlicza nas przełożony. W pewnym sensie tego rodzaju forma działalności niesie ze sobą pewne ryzyko, ponieważ… być może Cię zaskoczę, ale faktem jest, że ludzie z natury są leniwi. Właśnie dlatego tak ważne jest planowanie swoich zadań w okresie konkretnego dnia, tygodnia, miesiąca, roku, a nawet całego życia. Okazuje się bowiem, że dzięki planowaniu jesteśmy w stanie pracować dużo efektywniej, a także uzyskiwać lepsze rezultaty, niż gdybyśmy działali spontanicznie.

Wpływ planowania na Twoją świadomość i podświadomość.

Okazuje się, że dzięki planowaniu, uruchamiamy naszą świadomość, a także podświadomość. Jeśli zapiszemy w kalendarzu lub planerze czynność, datę wykonania oraz jej skutek, wówczas podświadomie zaczynamy o niej myśleć, nawet dłuższy czas przed spotkaniem. W ten sposób mamy kontrolę oddziaływania na własną podświadomość. Już wtedy w głowie zaczynają kłębić się myśli związane z przyszłą rozmową oraz jej przebiegiem. Następuje proces wewnętrznego przygotowania się do planowanego spotkania. Co więcej, jeśli z jakiegoś powodu spotkanie nie doszło do skutku, wówczas odczuwamy dyskomfort, z powodu niezrealizowanego planu. Jeśli tak się stanie i odczujemy to na własnej skórze, nigdy więcej nie dopuścimy już do sytuacji, w której zaplanowane spotkanie miałoby nie odbyć się.

Jaki jest proces planowania? To bardzo proste, wystarczy, że podążasz wedle punktów:

1. wymyślasz pomysł
2. zapisujesz pomysł jako plan
3. ustalasz termin realizacji
4. ustalasz harmonogram
5. zaczynasz myśleć jak go zrealizować
6. podejmujesz działanie

Ponad 700% wzrostu w 10 dni

Najlepszym dowodem jak ogromne znaczenie ma planowanie jest test, który wykonaliśmy wraz z uczestnikami szkolenia. Wyobraź sobie, że w dniu kiedy spotkaliśmy się razem, wspólnie zaplanowaliśmy nasze działania na ostatnie dziesięć dni listopada. Ustaliliśmy wówczas, ile spraw spiszemy indywidualnie i w jakim okresie czasu wykonamy zadanie. Zadeklarowaliśmy publicznie przed grupą partnerów, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby założony plan zrealizować. Okazało się, że dzięki szczegółowemu zaplanowaniu działań w dniu dwudziestego listopada, pojawiła się u nas wewnętrzna motywacja do realizacji zamierzonej liczby spraw. W tym dniu, łączna ilość spraw spisana przez uczestników szkolenia nie była imponująca. Na koniec miesiąca liczba ta wzrosła aż siedmiokrotnie. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy bardzo wysoki, wręcz niemożliwy do zrealizowania wynik.

Szkolenie EuCO Dominik Skoczek Odszkodowania najwyższe

Dzięki planowaniu realizujemy pomysły z pozoru niemożliwe do wykonania

Na samym początku, rozglądając się po sali szkoleniowej, widziałem na twarzach uczestników, że to co sobie zakładamy jest zbyt wygórowanie i nierealne do wykonania. Niektórzy nie uwierzyli, że takie szybkie i efektywne tempo pracy jest możliwe do osiągnięcia. To podsunęło mi wspaniały pomysł. Aby zwiększyć motywację, obiecałem, że jeśli zrealizujemy pierwotnie założony plan sprzedażowy, wówczas w nagrodę wyjeżdżamy na trzy dni do Świeradowa Zdrój.

Oglądając poniższą galerię Świeradowa Zdrój, weź kalendarz do ręki i zaplanuj, co zrobisz, aby na następny wyjazd pojechać tam razem z nami.

1 Komentarz

  1. Michał Rusek (8 roks temu)

    Takie szkolenie to świetna sprawa. Tym bardziej, że jak się domyślam, osoby zaangażowane w realizację planu otrzymają należną prowizję. Nie wspominając o fajnej wycieczce w środku tygodnia w nagrodę 🙂

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT