Najpopularniejsze sprawy Klientów

Dodane przez | 14 maja, 2013 o 16:10 | 4 komentarze | Bez kategorii

Aby przybliżyć Tobie jak szeroki zakres usług oferuje firma Kancelaria Skoczek warto zapoznać się z kilkoma przykładowymi sytuacjami na drodze, do których dochodzi każdego dnia. Zainwestuj chwilę w czasu w dokładną analizę poniższej sytuacji i przekonaj się, że warto być świadomym możliwości roszczeń do odszkodowania.

Być może to właśnie Tobie, lub Twoim znajomym należy się dodatkowe odszkodowanie, o którym nie wiedziałeś? Jako specjalista ds. odszkodowań postaram Ci się w prosty sposób wyklarować Twoje prawa, a także opisać warunki jakie musi spełnić poszkodowany aby uzyskać dodatkowe odszkodowanie z obowiązkowej polisy OC .

Przykład 1:

Na rysunku poniżej widzisz dwa pojazdy, które uczestniczyły w kolizji. Kierowca samochodu oznaczonego literką B okazał się być sprawcą. W obu pojazdach uczestnikami kolizji byli pasażerowie, którzy w wyniku zdarzenia doznali obrażeń. Uwaga! Z polisy OC auta B należy się odszkodowanie dla kierowcy auta A i pasażerów auta A oraz pasażerów auta B!

Często poszkodowani, którzy byli pasażerami sprawcy nie starają się o odszkodowanie, ponieważ boją się że zaszkodzą w ten sposób sprawcy. Jest to spowodowane niewiedzą, ponieważ sprawca jest zabezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC, dlatego nie ponosi żadnej odpowiedzialności finansowej za popełniony czyn. Ubezpieczenie OC zapewnia mu bezpieczeństwo, dzięki czemu nie grożą mu konsekwencje finansowe za wyrządzone szkody. To ubezpieczyciel zajmie się wypłatą odszkodowania. Odszkodowanie otrzyma każdy poszkodowany w tym zderzeniu, poza sprawcą. Suma gwarantowana każdej polisy OC samochodu w Polsce wynosi ponad 5 Mln Euro, dlatego nawet najmniejsze obrażenia powypadkowe kończą się wypłatą kilku tysięcy złotych.

Przykład 2:

Wyobraź sobie, że do wypadku samochodowego, lub potrącenia pieszego, doszło z winy kierującego pojazdem, który jednak zbiegł z miejsca wypadku. Sprawca nie został ustalony. W takim przypadku, wiele osób uważa, że nie otrzyma żadnego odszkodowania, dlatego nie docieka swoich praw. Mimo to poszkodowany otrzyma odszkodowanie, ponieważ zostanie ono wypłacone z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Przykład 3:

Załóżmy, że w wyniku wypadku poszkodowany poniósł śmierć. Wówczas jego cała rodzina ma prawo do zadośćuczynienia. Co więcej, prawo działa wstecz, dlatego możemy rozpatrzeć wszystkie wnioski do daty 10.08.1997r. W przypadku poważniejszych obrażeń ciała, lub wypadków śmiertelnych, kwoty odszkodowań i zadośćuczynień sięgają od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, plus zwrot wszelkich kosztów powstałych na wskutek tej tragedii.

Zastanów się, czy Ty lub ktoś wśród Twoich bliskich, bądź znajomych był poszkodowany w wypadku samochodowym? Pamiętaj, że prawo działa wstecz! Według prawa, możemy wrócić do każdego zdarzenie cofając się do 3 lat wstecz, jeśli zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wykroczenie. Natomiast, jeśli zdarzenie zostało uznane jako wypadek, wówczas możemy cofnąć się do 10 sierpnia 1997 r.

W okresie zimowym, często dochodzi do uszczerbku na zdrowiu w wyniku poślizgnięcia.
Niewiele poszkodowanych zgłasza roszczenia ubiegając się o odszkodowanie. Ich następstwem oczywiście jest ból oraz z reguły konieczność leczenia i związanych z tym zwiększonych kosztów: zakupu lekarstw, sprzętu rehabilitacyjnego, dojazdów do placówek medycznych, utraconego dochodu dla przebywających na zwolnieniu.

Tego typu zdarzenia mogą pozostawić trwały uszczerbek na zdrowiu – fizyczny jak i psychiczny.
Przykład Pani Zofii K. która doznała obrażeń ciała przechodząc obok budynku jednej z miejskich instytucji, stanowi najczęściej spotykaną sytuację. Chodnik był nieodśnieżony, nieposypany solą ani piaskiem. Pech chciał, że poszkodowana poślizgnęła się i upadając złamała nogę, wybiła bark oraz stłukła biodro i miednicę. Od tego momentu przeszła szereg ciężkich i bolesnych zabiegów. Leczenie i rehabilitacja trwały bardzo długo, a jej sprawność fizyczna znacznie pogorszyła się, przez co nie mogła wykonywać wielu ulubionych zajęć. Czuła się bezradna i przygnębiona. Pani Zofia nie pracowała, nie miała też ubezpieczenia, a zatem myślała że nie należy jej się odszkodowanie. Okazało się jednak, że można pomóc takiej osobie.

Pani Zofia uzyskała odszkodowanie z polisy OC, czyli z odpowiedzialności cywilnej za wyrządzoną szkodę. Oczywiście nikt umyślnie, ani celowo nie chciał skrzywdzić Pani Zofii, ale w takich sytuacjach ową odpowiedzialność ponosi osoba lub instytucja, do której należy w tym przypadku chodnik, ponieważ zaniechała jego należnego odśnieżenia i przystosowania do bezpiecznych warunków. Wówczas od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym właściciel chodnika jest ubezpieczony możemy uzyskać odszkodowanie. Oczywiście może okazać się, że nie każdy taką polisę posiada, więc wówczas może pojawić się problem. Pani Zofia zwróciła się o pomoc do Firmy Dobreodszkodowanie.pl i dzięki temu uzyskała kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tak samo dzieje się w przypadku potknięć o np. wystające kafle bądź dziury w chodniku lub poboczu, nie koniecznie podczas zimy. Jesienią w przypadku poślizgnięcia na mokrych, niezgrabionych liściach zalegających na ulicy, przy klatkach, wejściach do budynku.

Co należy zrobić, gdy takie zdarzenie spotka właśnie Ciebie?
– mimo że obrażenia i ból mogą być rozległe i bardzo dokuczliwe, należy przede wszystkim wykonać zdjęcie miejsca, w którym doszło do wypadku. Może zrobić za nas to ktoś inny, ale ważne, by było to tego samego dnia! Istotne jest by ukazywało rzeczywistą sytuację na miejscu zdarzenia, czyli np. nieodśnieżony chodnik, wystającą kafle, dziurę, czy zalegające liście. Byłoby jeszcze bardziej korzystnie jeśli zdjęcie miałoby cyfrową datę.
– jeśli na miejsce upadku nie wezwano policji lub straży miejskiej, koniecznie wezwij świadka, który widział cały wypadek.
– jeśli na miejscu nie było pogotowia lub nie udaliśmy się tego dnia do żadnej placówki medycznej, należy zrobić to niezwłocznie maksymalnie do 14 dni oraz gromadzić wszelką dokumentację medyczną oraz rachunki i faktury za poniesione koszty
– należy zorientować się, czy miejsce, w którym doszło do wypadku jest rzeczywiście miejscem przeznaczonym do poruszania się
– należy zorientować się, czy zarządca, instytucja bądź osoba prywatna posiada polisę OC.

Kolejnym przykładem jest uszkodzenie zawieszenia pojazdu na wskutek nierównej nawierzchni, za co należy się odszkodowanie. W tym przypadku odpowiada za to zarząd dróg, który posiada ubezpieczenie OC. Jakie kroki należy w takich przypadkach bezwzględnie podjąć?

– przede wszystkim należy przygotować dokumentację, czyli zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia, najlepiej wraz z datą.
– warto wezwać policję na miejsce zdarzenia, aby mieć solidny dowód w ręku, który stanie się niepodważalnym
– należy sfotografować uszkodzenia, a najlepiej udać się do stacji kontroli pojazdów, która przygotuje formularz z opisanymi uszkodzeniami pojazdu

Tego typu informacje mogą być trudno dostępne, dlatego dobrze jest powierzyć dochodzenie roszczeń firmie, która specjalizuje się uzyskiwaniem odszkodowań. Okazuje się, że w przypadku wyżej opisanych roszczeń, bardzo ciężko jest uzyskać od ubezpieczalni należne pieniądze. Poszkodowani bardzo często spotykają się z odmową jakichkolwiek wypłat. Nie oznacza to, że odszkodowanie się nie należy. Można je uzyskać na drodze sądowej. Często jest to jedyny sposób. Warto zatem powierzyć sprawę firmie, która posiada wykwalifikowanych specjalistów oraz kancelarię prawną i podejmie się reprezentowania poszkodowanego przed sądem. Wówczas możemy z reguły liczyć na zwolnienie z kosztów sądowych, a prowizję zapłacić za usługę dopiero po uzyskaniu odszkodowania. Takie działania poszkodowanego na pewno przyniosą 100 % skuteczności!

Teraz sprawdź jak duże odszkodowanie otrzymasz.

4 komentarze

  1. Najlepsza oferta dla Ciebie | Dominik Skoczek - www.dominikskoczek.pl - Charyzmatyczny Lider MLM (10 roks temu)

    […] Najpopularniejsze sprawy Klientów […]

  2. Virtual Private Servers (6 roks temu)

    W ponizszym artykule przedstawie najpopularniejsze sprawy odszkodowawcze, z jakimi mozecie sie spotkac w swoim codziennym zyciu. Stanowisko sadow w tej kwestii jest jednoznaczne chodnik w zime ma byc w takim samym stanie jak w lecie czyli wolny od wszelkiego sniegu czy lodu.

  3. gonty bitumiczne jakiej firmy (6 roks temu)

    W końcu jakieś konkretne ujęcie tematu.
    Bez rozpisywania się i przysłowiowego lania wody. Zwięźle
    i na temat. I tak powinno być!

  4. adwokaci (6 roks temu)

    Świetny artykuł. Interesujący, konkretny, życiowy. Nic dodać nic
    ująć.

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT