Pasja jest częścią życia

Dodane przez | 8 czerwca, 2014 o 10:01 | 1 komentarz | Bez kategorii, Blog | Tagi: , ,

 Praca… to nie wszystko!

Znajdź równowagę

Być może zaskoczę Cię, że na moim blogu od czasu do czasu znajdziesz publikacje o prywatnym, a nawet bardzo osobistym charakterze. Musisz jednak wiedzieć, że praca to nie wszystko. Warto zachować odpowiednią równowagę w życiu – balans między realizacją zawodową oraz realizacją własnych zamiłowań i pasji.

Mam wiele pasji, o których być może czytałeś już we wcześniejszych wpisach (kliknij aby przejść do wpisu):

Miej czas i pieniądze na własną pasję  
Na trasie Zimowego Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów

Jaka jest Twoja pasja?

Mam wiele zainteresowań, które realizuję mniej lub bardziej intensywnie w zależności od pory roku. Jesienią uwielbiam wędkować, latem nurkować, zimą jeździć na nartach, a przez cały rok biegam. Wszystkie zainteresowania w pewnym stopniu opierają się o sport, wysiłek fizyczny oraz zdrową rywalizację. Pasje te żyją we mnie od bardzo dawna. Niegdyś będąc kulturystą, ze sportem wiązałem swoją karierę zawodową. Ćwiczyłem, dbałem o dietę i zdrowy styl życia. Nauczyłem się dyscypliny, konsekwencji i ciężkiej pracy by móc odnosić sukcesy. Dziś pozostała pasja, którą poszerzyłem o koleje dziedziny sportu stawiając przed sobą coraz to ciekawsze wyzwania, jak chociażby pokonanie wyczerpującego triathlonu.

Sport to doskonała próba osobowości

Po wielu latach czynnego uprawiania sportu, zdałem sobie sprawę, że ta dziedzina życia kształtuje w pewien sposób ludzką postawę. To co moim zdaniem najistotniejsze w jego uprawianiu, to możliwość szlifowania w sobie odpowiednich nawyków. Mimo, że obecnie nie zajmuję się już kulturystyką, to jednak nadal dbam o swoje zdrowie, odżywianie i formę, a także zachowuję dyscyplinę. Co więcej, wymienione nawyki potrafiłem zaadoptować w innych aspektach swojego życia – również karierze zawodowej. Oznacza to, że pasja – w tym wypadku sport również w pewnym stopniu oddziałuje na jakość życia w innych dziedzinach. Właśnie dlatego uważam, że zachowanie równowagi między życiem prywatnym, a pracą jest tak istotne.

Czas dla siebie

Być może jeśli czynnie uprawiasz sport, masz podobne obserwacje do moich. Zauważyłem bowiem, że sport pozwala mi się wyciszyć. Kiedy sam biegnę przez las, jadę na rowerze w parku lub trzymam wędkę nad stawem, wówczas jest to czas całkowitego odprężenia. Chwila tylko dla mnie, w której mogę zrelaksować się, przemyśleć wiele spraw i odpocząć. Największą przyjemność sprawia mi świadomość, że swoją postawą mogę zainspirować i dać impuls do działania innym, by sukces odniosła grupa moich współpracowników, o których dbam i troszczę się każdego dnia.

Jednym z moich ostatnich wyzwań był start naszego zespołu w biegu  Tor Crossu Straceńców w Głogowie – http://www.cross-stracencow.pl/ . Jest to  jeden z najtrudniejszych naturalnych torów w Europie.  W ogólnej kategorii z pośród 360 osób finiszowałem na 127 pozycji, a cała drużyna jako zespół dotarła na metę jako druga. Polecam Tobie taką formę rekreacji z wielu powodów. Przede wszystkim jest to dobra zabawa w świetnej atmosferze! Sport jest znakomitym sposobem na przezwyciężenie własnych słabości ciała i umysłu. Dzięki ruchowi poprawiasz krążenie i wzmacniasz serce. Ćwiczenia niwelują również stres, dzięki endorfinom, które wytwarza mózg wskutek wysiłku fizycznego. Oprócz tego uprawianie sportu wspomaga koncentrację.

10170976_539899229452320_2092163685016631890_n

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję wyników oraz podjęcia tego jakże wymagającego wyzwania. 

Mój kolejny cel do osiągnbięcia, to start w Triathlonie, do którego obecnie intensywnie się przygotowuję  – o  Sławskim Festiwalu Triathlonowym przeczytasz klikając w link https://dominikskoczek.pl/zapraszamy-na-slawski-festiwal-triathlonowy-euco-przyjaciele/

1 Komentarz

  1. Virtual Private Servers (6 roks temu)

    Ale takze, mam nadzieje, ze uda mi sie Ciebie przekonac, ze zycie bez pasji to zycie, ktore nie warte jest przezywania. Mistrz w sztuce zycia widzi cienka granice miedzy praca a gra, trudem a przyjemnoscia, umyslem a cialem, informacja a rozrywka, miloscia a religia.

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT