Na trasie Zimowego Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów

Dodane przez | 7 stycznia, 2014 o 23:44 | Brak komentarzy | Bez kategorii, Blog | Tagi: , ,

Uważam, że pasja to coś, bez czego stracilibyśmy smak życia. Każdy powinien mieć przynajmniej jedną. Może być to łowienie ryb, nurkowanie lub po prostu długie spacery. Jedną z moich pasji jest sport, który wpływa na moją kondycję fizyczną, dobre samopoczucie i hart ducha. Jedną z bardziej popularnych obecnie  dziedzin sportu, którą osobiście uprawiam jest bieganie, co zaowocowało moim uczestnictwem w Zimowym Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów.

Zimowy Bieg, czyli nie lada wyzwanie dla każdego

W dniu 7 grudnia odbył się Zimowy Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów. Bazą organizacyjną tej niezwykłej imprezy był Skansen Górniczo-Hutniczy, dzięki czemu oprócz zmagań sportowych, mieliśmy okazję obejrzeć historyczne piece służące do wytapiania metali. To wyjątkowe miejsce pozwoliło nam poczuć atmosferę jaka panowała w średniowiecznej osadzie górniczo-hutniczej. Trasa biegu przebiegała przez przepiękne okolice miejscowości Leszczyna, bogatej w lasy i polne drogi wokół skansenu. Organizatorzy ze względu na panującą temperaturę zlitowali się nad uczestnikami, nie wymagając czołgania się w błocie i przeprawy przez pobliską rzekę, co stanowi nieodzowny element letniej edycji biegu. Mimo to, wcale nie było łatwiej, ponieważ trasa usłana była zaskakującymi przeszkodami stanowiącymi nie lada wyzwanie. Mimo wszystko, śmiałkowie, którzy odważyli się pokonać ją zimową porą, zyskali coś bezcennego – zdrowie.

 2

Pomyśl o korzyściach zdrowotnych i lepszym samopoczuciu na co dzień

Jeśli pomyślę o tych wszystkich korzyściach wynikających z biegania, sam nie mogę uwierzyć w to, że jedna prosta czynność może zmienić tak wiele w codziennym samopoczuciu człowieka. Okazuje się, że dzięki regularnej aktywności sportowej zmniejszamy ryzyko wystąpienia chorób sercowych oraz dolegliwości powiązanych z niewłaściwym krążeniem. Spędzając więcej czasu na świeżym powietrzu dotleniamy organizm. Warto uświadomić sobie, że dzięki regularnemu bieganiu organizm staje się bardziej wytrzymały, odporny na choroby sezonowe i przeziębienia, a także dużo lepiej funkcjonuje. Co ciekawe, jeszcze do niedawna doskwierało mi przewlekłe zmęczenie organizmu i złe samopoczucie wywołane błahymi sprawami, jak brzydka pogoda, czy jesienna aura. Często zdarzało mi się czuć zmęczenie, osłabienie, brak koncentracji i ospałość. Od kiedy zacząłem regularnie biegać, mam wrażenie, że rozpiera mnie energia, odczuwam przyjemną lekkość, a także jestem dużo bardziej rześki. Jednym słowem czuję się zupełnie innym człowiekiem, zupełnie jakbym był przysłowiowo „nowo narodzony”, dlatego pełną piersią mogę polecić tego rodzaju aktywność fizyczną każdemu. Aby pomóc Tobie zmotywować się do rozpoczęcia aktywności fizycznej, z przyjemnością informuję, że niebawem nadarzy się okazja, by sprawdzić swoje możliwości w kolejnym biegu.

3

Uwielbiam sport i uprawiam go od wielu lat również ze względu na nutkę rywalizacji. W lipcu 2014 roku odbędzie się triatlon w miejscowości Sława niedaleko Leszna, współorganizowany przez firmę, z którą współpracuję. Ponieważ lubię trenować wiedząc, że zmierzam do mety, zawody te stanowią jeden z moich najbliższych, osobistych celów związanych ze sportem (o tym jak ważne są cele przeczytasz po kliknięciu w link Zaplanuj swoje cele na 2014 rok). Dzięki temu, podczas codziennego treningu, mam świadomość, że dokądś zmierzam. W tym wypadku jest to uczestniczenie w zawodach i osiągnięcie możliwie najlepszego wyniku. Mam nadzieję, że korzyści wynikające z uprawiania sportu, które przedstawiłem w dzisiejszym wpisie, zachęcą również Ciebie do aktywnego trybu życia. Z przyjemnością spotkam się z Tobą podczas najbliższego triatlonu w Sławie, do którego w imieniu organizatorów serdecznie Cię zachęcam i zapraszam.

O innych moich pasjach możesz przeczytać w poprzednich wpisach, do których przekierowany zostaniesz klikając w link:

Miej czas i pieniądze na własną pasję 

 

Do zobaczenia na szlaku – Dominik Skoczek

Zmiany niedostępne.

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT