Miej czas i pieniądze na własną pasję

Dodane przez | 13 sierpnia, 2013 o 20:27 | 1 komentarz | Bez kategorii, Blog | Tagi: , , , , , , ,

Każdy z nas ma swoją metodę na odprężenie się, szczególnie po dłuższym okresie natężonej pracy. Popularnie nazywamy to „czasem dla samego siebie”. Wówczas robimy rzeczy, o których nawet nie pomyślelibyśmy na co dzień. Dlaczego? Ponieważ z reguły nie mamy na nie czasu albo pieniędzy. Jak zatem znaleźć rozwiązanie tego problemu?

Z pewnością masz jakieś zainteresowania, pasje lub po prostu ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Niektórzy wykorzystują go na relaks i odpoczynek, na przykład sięgając po dobrą książkę przy kieliszku wina o aromatycznym bukiecie. Inni spędzają czas aktywnie, uprawiając jogging, wspinaczkę, jazdęna rowerze lub konno itp. Ja osobiście kocham dwie rzeczy, podczas których czuję się w pełni zrelaksowany i wypoczywam.

Kocham podróżować

Jednym z moich sposobów na odprężenie się, jest podróżowanie. Nic nie relaksuje mnie tak, jak wakacyjne wyjazdy, zarówno do moich ulubionych miejsc, gdzie byłem już wiele razy, jak i zupełnie nieznanych mi dotąd zakątków świata. Podczas letnich wakacji szczególnie upodobałem sobie nurkowanie, najlepiej w zatokach, gdzie woda przybiera lazurowy kolor. Snurkling, czyli nurkowanie z rurką do oddychania i w masce, to jedna z moich największych pasji. Fascynuje mnie bogactwo raf podwodnej fauny i flory. Różnorodność zwierząt, które można tam zobaczyć jest zaskakująca, dlatego polecam tę formę relaksu każdemu, kto jeszcze tego nie próbował. Poniżej możesz zobaczyć galerię z moich podróży po całym świecie, między innymi po Egipcie, Maderze, Fuerteventurze, Wyspie Sal na Złotym Przylądku oraz Kenii.

Pod galerią znajduje się dalsza część artykułu.

Moją największą pasją jest wędkarstwo

Podczas snurklingu pływam wśród pełnych ławic ryb, podziwiając je w ich naturalnym środowisku. Jednak kiedy stoję na brzegu, trzymając w ręku spinning i przynętę, od razu da się zauważyć, że moją największą pasją jest wędkarstwo. Mógłbym całymi godzinami opowiadać o swoim sprzęcie, ulubionym miejscu wędkowania oraz przygodach z nim związanych. Od czasu do czasu wskakuję do wody, ponieważ uwielbiam spining. Wstaję wcześnie rano i zamiast porządnie się wyspać, ładuję sprzęt do bagażnika, by wyruszyć na kolejną przygodę. Wędkuję w każdej wolnej chwili, więc nie bądź zaskoczony, kiedy spotkamy się przypadkiem gdzieś nad wodą. Jeśli chciałbyś wybrać się ze mną na ryby, po prostu do mnie zadzwoń – chętnie zobaczę Twoje ulubione miejsce do wędkowania.

Obejrzyj galerię, a następnie przejdź do dalszej części artykułu, ponieważ najlepsze zostawiłem na sam koniec.

Jak Ty spędzasz wolny czas?

Czy rzeczywiście spędzasz go tak jak lubisz? Czy podróżujesz w miejsca, które chciałbyś odwiedzić? Czy stołujesz się w restauracjach, w których chciałbyś jadać? Czy chodzisz do kina i teatru tak często jak byś sobie tego życzył? Czy masz czas dla samego siebie? Czy poziom finansowy pozwala Ci wykorzystać swój czas w taki sposób, który jest dla Ciebie satysfakcjonujący?

Mieć pieniądze i czas jednocześnie

Często zadaję pytania moim znajomym związane z podróżowaniem i spędzaniem wolnego czasu. Dowiaduję się wówczas, że z reguły ograniczają się do jednego wyjazdu w ciągu roku. Wyjawiają mi, że nie mają albo pieniędzy albo czasu. Paradoksem jest fakt, że z reguły pieniądze mają osoby, które poświęcają wiele energii na pracę. Niestety, zazwyczaj „płacą” za niego swoim własnym czasem, pracując do późnych godzin. Dla odmiany, osoby które mają więcej czasu dla siebie, z reguły nie mają dostatecznej ilości pieniędzy, by wykorzystywać go w atrakcyjny sposób. Mówiąc wprost, można mieć albo pieniądze albo czas. A co, gdyby można było mieć jedno i drugie jednocześnie?

Rozwiązanie, które się sprawdza

Szczerze mówiąc, jestem zaskoczony, że nie każdy potrafi dostrzec rozwiązanie tego problemu. Dopiero kiedy opowiadam lub piszę o tym wprost, moi słuchacze i czytelnicy zaczynają dostrzegać, że MLM pozwala mieć zarówno czas jak i pieniądze. Marketing sieciowy sprawia, że możemy wypracować dla siebie więcej czasu, ponieważ jesteśmy dobrze wynagradzani za swoją pracę. Oczywiście nic nie przychodzi samo. Zaangażowanie i efektywna praca to podstawa. Zaznaczam, że efektywna, to wcale nie oznacza ciężka – efektywna praca, to praca całego zespołu. Rozwiązanie to pozwala na podróżowania z cala rodziną i realizowania własnych pasji.

Wspominałem przed chwilą o moich znajomych, którzy mogą sobie pozwolić jedynie na jeden wyjazd w ciągu roku. Nie mają pieniędzy lub po prostu nie dostają urlopu, by podróżować tak często jakby sobie tego życzyli. Ja nie wyobrażam sobie, abym miał podróżować rzadziej niż przynajmniej cztery razy w roku. Nie wiedziałem o tym, dopóki ktoś nie pokazał mi możliwości związanych z branżą MLM. Dziś ja pragnę pokazać Tobie możliwości dostępne na wyciągnięcie ręki.

Czy to wydaje się dla Ciebie interesujące? Jeśli tak, po prostu zadzwoń do mnie i porozmawiajmy o tym. Chętnie pomogę Ci odnaleźć czas dla samego siebie oraz swojej rodziny.

P.S. Obiecałem coś specjalnego na sam koniec, dlatego zapraszam do obejrzenia krótkich filmów z naszych wypadów:

Dominik Skoczek – Praktyk Sprzedaży Bezpośredniej

tel: 601 730 001

e-mail: d.skoczek@dominikskoczek.pl 

1 Komentarz

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT