Czym jest motywacja i jak działa w branży MLM

Dodane przez | 3 listopada, 2013 o 13:01 | Brak komentarzy | Bez kategorii, Blog | Tagi: , , ,

Trudno jest wyobrazić sobie na czym polega motywacja w marketingu wielopoziomowym, komuś kto nigdy nie doświadczył tego na własnej skórze, dlatego opiszę ją w kilku bardzo prostych zdaniach bazując na swoich osobistych doświadczeniach.

Zarobisz tyle ile wypracujesz

W momencie gdy pracujemy sami na własny zysk, mamy świadomość, że zarobimy dokładnie taką kwotę pieniędzy, jaką sami sobie wypracujemy. Nasz dochód zależy tylko i wyłącznie od nas samych, naszej ambicji oraz zaangażowania. Oznacza to, że jeśli tylko bardzo chcemy możemy uzyskać kwotę dużo wyższą od średniej krajowej i w dodatku nieosiągalną dla większości społeczeństwa. Nic więc dziwnego, że pojawiające się w naszych rękach pieniądze są najsilniejszym motywatorem do dalszego, jeszcze efektywniejszego działania. Wówczas chcemy być jeszcze lepsi w tym co robimy, dlatego rozpoczynamy szkolenia, na których dowiadujemy się w jaki sposób pracować skutecznie i dążyć do wyznaczonego celu. Planowanie celów z wykorzystaniem elementów motywacyjnych i uwzględnieniem istotnych reguł biznesu sprawia, że czujemy się jeszcze silniejsi i pewni siebie. Cele osiągane krok po kroku to elementy, które jeszcze mocniej popychają do dalszego działania i pozwalają odnaleźć w sobie kolejne pokłady nie odkrytej dotąd energii.

Pozwól, że spytam… czy masz podobne doświadczenia związane ze swoją pracą i zawodem? Czy czujesz, że każdy kolejny dzień pozwala Ci realizować swoje cele i ambicje? Czy Twoja praca jest mądra, czy raczej ciężka?

Pracuj mądrze, a nie ciężko

Molecular ThoughtsTo moment, w którym zauważasz różnicę między mądrą pracą, która przynosi efekty z miesiąca na miesiąc, a ciężką, którą wykonujesz bez końca i widocznych zmian. To różnica, która powoduje, że marketing wielopoziomowy jest wyjątkowy. Raz dobrze wykonana praca w postaci pozyskania partnera do współpracy owocuje każdego następnego miesiąca. Zakładając hipotetycznie rekrutację trzech partnerów miesięcznie, po sześciu miesiącach będziesz prowadził osiemnastoosobową grupę, która nie pozwoli, aby Twoje zarobki spadały poniżej pewnej kwoty.

Być Liderem

Czy wiesz jakie to uczucie przewodzić grupie współpracowników i razem dążyć do wyznaczonego celu? Jeśli chciałbyś poczuć to na własnej skórze, na pewno doświadczysz tego osobiście, gdy w Twojej strukturze organizacyjnej pojawią się nowi partnerzy, którzy będą chcieli z Tobą pracować i osiągnąć sukces tak samo jak Ty. Odpowiedzialność za rozwój, budowanie trwałej komórki organizacyjnej oraz silnej struktury sprawia, że rozwijając swoje kompetencje z zakresu zarządzania i motywowania grupy partnerów jednocześnie motywujesz siebie sam.

Pięciocyfrowe wynagrodzenie

Wkrótce osiągasz wyższy poziom w organizacji, co sprawia, że stajesz się kluczową osobą mającą ogromny wpływ na Twoich podopiecznych. W tym samym momencie firma informuje, że możesz wybrać dla siebie samochód służbowy, za który zapłaci. Zagraniczne szkolenia służbowe, wyjazdy, a nawet otworzenie własnej placówki poza granicami kraju są na wyciągnięcie ręki. Doświadczasz uczucia, o którym od dawna słyszałeś – wolność finansową. Od tej pory robiąc zakupy w sklepie nie patrzysz na metkę, ponieważ cena przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Wybierając się na urlop ze znajomymi lub rodziną nie jedziesz w miejsce, w które do tej pory było Cię stać, lecz wybierasz się tam, gdzie zawsze chciałeś pojechać.

Dominik Skoczek

tel: 601 730 001

e-mail: d.skoczek@dominikskoczek.pl 

Zmiany niedostępne.

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT