Rozwój osobisty jako istotny element w karierze zawodowej

Dodane przez | 17 października, 2013 o 18:53 | Brak komentarzy | Bez kategorii, Blog | Tagi: , ,

Rozwój osobisty to istotny element w karierze zawodowej każdego człowieka, choć z reguły podczas poszukiwania i doboru miejsca pracy traktujemy go po macoszemu i spychamy na drugi plan. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na zarobki, warunki pracy, a nawet dojazd. Dopiero z czasem zastanawiamy się zadając sobie pytania: czy rzeczywiście moje miejsce pracy pozwala mi rozwijać własne umiejętności oraz osobowość? Czy będzie tak nadal za pięć i dziesięć lat?

MLM to biznes, który, pozwala odkrywać uśpione talenty w każdym człowieku.

Marketing wielopoziomowy stanowi niedościgniony system, gdzie w ciągu roku pracy jesteśmy w stanie nabyć umiejętności i wiedzę, której zdobycie zajęłoby nam co najmniej pięć lat podczas pracy na etacie. To dlatego, że MLM umożliwia rozwój zintegrowany, co oznacza, że czas, miejsce pracy i nauki są te same. Dodatkowo praca  tego typu obejmuje kompleksowe przygotowanie w postaci serii szkoleń teoretycznych oraz indywidualny coaching w terenie. Jeśli do tej pory nie planowałeś swojej kariery zawodowej krok po kroku opierając plan rozwoju o elementy motywacyjne, z pewnością powinieneś to zmienić. To właśnie dlatego tak istotną rolę w sukcesie nowych partnerów odgrywa doświadczony i kompetentny lider. Możliwości rozwoju w biznesie opartym o właściwe relacje międzyludzkie stanowi ogromną korzyść, więc zadbaj o to, by współpracować z osobą, która potrafi go je w Tobie odnaleźć i wydobyć, a także dzieli się swoim doświadczeniem oraz dobrą radą.

Zdolności interpersonalne wypracowane podczas pracy w MLM przydają się nie tylko w karierze zawodowej.

Female college studentZdolności interpersonalne wypracowane podczas pracy w MLM przydają się nie tylko w karierze zawodowej, ale również na co dzień podczas spotkań towarzyskich i rodzinnych. Zaliczam do nich wiedzę z zakresu rodzajów ludzkiej osobowości, co sprawia, że dziś rozumiem odmienność każdego człowieka i podchodzę z większym szacunkiem do osób, których kiedyś nie potrafiłem zrozumieć, a ich czyny były dla mnie nielogiczne. Dzięki pracy z ludźmi nauczyłem się jak być kompetentnym i budować trwałe relacje. To dzięki pracy w MLM rozwinąłem inteligencję emocjonalną i wyzbyłem się osobistych lęków, obaw i braku pewności siebie. Nauczyłem się również, że najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie samego. Obecnie jestem liderem, ponieważ pozwalają mi na to cechy osobowości skrzętnie wypracowane i szlifowane przez lata pracy. Zależy mi, aby każda osoba w mojej strukturze zajęła moją pozycję i jak najszybciej stała się w pełni kompetentna, dlatego dbam o  specjalnie wyselekcjonowaną wiedzę, zawartą w publikacjach, książkach oraz płytach dvd przydatną konkretnie w firmie, którą reprezentuję, a bez której nie da się obejść.

To wspaniałe uczucie, kiedy nasza wiedza otwiera nam nowe horyzonty i zaskakuje nas samych.

Analizując początki mojej kariery, zauważyłem, że prawdziwe sukcesy zacząłem odnosić dopiero, gdy zacząłem się szkolić, dlatego dziś opisuję tak drobiazgowo jej przebieg oraz to jak ogromną wagę do nich przykładam. Wraz z kolejnymi szkoleniami zwiększała się moja pewność siebie, a z czasem stałem się jednym z najskuteczniejszych sprzedawców. Następnym krokiem było nabycie umiejętności przywódczych i menadżerskich, po to by dziś posiadać silną i kompetentną grupę partnerów, która zarabiając poważne pieniądza dąży na sam szczyt.

Byłem zwykłym, młodym chłopakiem nie wyróżniającym się niczym wyjątkowym w tłumie.

Mimo mojego sukcesu i pozycji Dyrektora Generalnego, z początku byłem zwykłym, młodym chłopakiem nie wyróżniającym się niczym wyjątkowym w tłumie. W dodatku brak szkoły i doświadczenia w CV sprawiał, że moi rówieśnicy stawiali mnie z góry na przegranej pozycji. Mimo to, by pracować w branży MLM nie trzeba być nikim wyjątkowym. Nie trzeba również z dnia na dzień rezygnować z codziennych obowiązków jak praca na etacie, czy własna działalność gospodarcza. Nie jest wskazane, aby skakać na głęboką wodę już pierwszego dnia. Nie mniej jednak bardzo ważne jest, aby zrobić krok na przód nie jutro lub za tydzień, ale właśnie teraz! To bardzo istotne by dać sobie szansę na osiągnięcie sukcesu w tym momencie, dlatego jeśli tylko masz taką szansę, zacznij już dzisiaj budować swoją przyszłość.

Dominik Skoczek

tel: 601 730 001

e-mail: d.skoczek@dominikskoczek.pl 

Zmiany niedostępne.

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT