Szkolenia i ich wpływ na biznes – opinie i relacje ze szkoleń dostępnych w Polsce.

Dodane przez | 8 lipca, 2013 o 13:27 | 2 komentarze | Bez kategorii, Blog | Tagi: , , , , , , ,

Witaj na moim blogu, na którym dziś publikuję artykuł poruszający bardzo istotną tematykę, a mianowicie rozwój osobisty. Jestem pewien, że Ty również podzielasz moje zdanie, co do potrzeby poszerzania kompetencji w MLM. Poruszyłem to zagadnienie z praktycznego punktu widzenia, dlatego napisałem o rozwoju osobistym w oparciu o konkretne przykłady i dostępne szkolenia na rynku.

Postaw na wiedzę

Moim zdani156836_454113007998164_1937896166_nem warto postawić na wiedzę. Wiedza, doświadczenie i praktyka to podstawowe elementy niezbędne do osiągnięcia sukcesu na wielką skalę. Bez nich nie można się obyć, dlatego osobiście uważam, że branża MLM w istotny sposób jest zależna od rozwoju osobistego. Wystarczy wyobrazić sobie jak wielu potencjalnych klientów i partnerów biznesowych nie stracilibyśmy,  gdybyśmy od samego początku kariery mieli wiedzę i wykształcenie takie jak obecnie. Dziś mając za sobą praktykę branżową oraz kursy prowadzone przez ekspertów, mogę bez zawahania stwierdzić, że jestem świadomy własnych umiejętności, co określamy jako świadoma kompetencja. Zapraszam Cię do przeczytania zakładki na ten temat w artykule „Podział kompetencji”.

Pracuj z kompetentnymi partnerami dzięki właściwym szkoleniom

Okazuje się, że w dzisiejszych czasach, a więc dobie łatwego dostępu do informacji i komunikacji, osoby pragnące rozpocząć działalność w branży MLM mogą dowolnie wybierać dla siebie osobę, z którą chcą podpisać umowę o współpracę. Wystarczy włączyć Internet i poczytać informacje na blogach, portalach branżowych oraz innych źródłach po to, by dowiedzieć się kto jest najlepszy i z kim warto współpracować. Doprowadziło to do sytuacji, w której autorytet i marka osobista stanowi klucz do sukcesu, bowiem ludzie chcą pracować z kompetentnymi liderami, którzy mają do zaoferowania konkretne metody działania, doświadczenie i wiedzę.

Które szkolenia wybrać?

Radzę, abyś w pierwszej kolejności rozpoczął od szkoleń wewnętrznych, organizowanych przez firmę z którą współpracujesz.

Ale uwaga! To zdecydowanie za mało!

383031_454424154633716_1975267031_nWarto jest wyjść poza wiedzę oferowaną wewnątrz reprezentowanej przez Ciebie firmy i poszerzać własne kompetencje za pomocą dodatkowych kursów i szkoleń prowadzonych przez ekspertów. Jednym z takich szkoleń jest MLMBA, zorganizowane przez firmę InWay Sp. z o.o., które składają się z ośmiu sesji poruszających osiem kluczowych kompetencji. Kursy odbywają się co miesiąc w pięciu miastach do wyboru, a więc Wrocław, Warszawa, Katowice, Poznań oraz Gdańsk. Polecam właśnie to szkolenie również z tego względu, że prowadzi je multimilioner, który osiągnął obecną pozycję właśnie dzięki MLM, rozbudowując swoje struktury do tysięcy agentów w całej Europie.

Miałem okazję uczestniczyć w cyklu kursów:

„Sesja Londyn – Projektowanie biznesu MLM” – szkolenie stanowiło fundament prawidłowego zbudowania biznesu MLM. Dla młodych stażem adeptów kursu była to wiedza bezcenna, która najprawdopodobniej nie jest przedstawiana na żadnym innym kursie. Dla dyrektorów wyższego szczebla wielu firm MLM, wiedza przekazana przez szkoleniowców stanowiła poukładanie i usystematyzowanie wielu zagadnień, które do tej pory nie funkcjonowały w prawidłowy sposób w ich biznesach.

„Sesja Mediolan – Marka osobista i autoprezentacja” –  niezwykłe szkolenie, dzięki któremu zrozumiałem jak ważnym elementem jest pozytywny wizerunek. Dowiedziałem się w jaki sposób wykreować markę osobistą, tak aby od tej pory być postrzeganym jako kompetentny i warty polecenia lider, partner do biznesu, a także agent, który zawsze pomoże swoim klientom. Jeśli pomyślimy o tym jak o markach, które już istnieją na rynku, łatwiej będzie nam zrozumieć co szkoleniowcy mieli na myśli. Wystarczy zwrócić uwagę na Briana Tracy, czy Roberta Kiyosaki, by przekonać się jak wiele korzyści płynie z rozpoznawalności własnego nazwiska.

Dziś opisałem pierwsze dwa szkolenia. Już niedługo zamierzam dopisać relację z kolejnych, a więc Sesji Genewa, oraz Istambuł, dlatego zapraszam Cię do zapisania się do newslettera, dzięki czemu  poinformuję Cię o publikacji drogą elektroniczną wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

 

Dominik Skoczek – Praktyk Sprzedaży Bezpośredniej

d.skoczek@dominikskoczek.pl 

tel. 601 730 001

2 komentarze

  1. Renata (11 roks temu)

    Masz rację, że szkolenia są bardzo ważnym elementem osiągnięcia sukcesu. Najlepiej uczyć się od praktyków i tych, którzy już sukces osiągnęli. Warto pracować nad własną marka osobistą.

  2. Emilia Siemionowska (11 roks temu)

    Sama miałam okazję uczestniczyć w dwóch sesjach (Istambuł i Genewa) i część wiedzy wyniesionej z nich opisałam na swoim blogu. Planuję udział w dalszych sesjach, bo prawdą jest, że szkolenia wewnętrzne nie wystarczą. Poza tym, prowadzący szkolenia InWay mają duże poczucie humoru, dzięki czemu wiedza lepiej wchodzi do głowy.

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT