Co to jest MLM

Dodane przez | Styczeń 5, 2013 o 20:00 | 3 komentarze | MLM

 

Z pewnością wiele razy zdarzyło Ci się usłyszeć słowa takie jak MLM, marketing wielopoziomowy, lub marketing sieciowy.

To dlatego, że jest to bardzo popularna i wysoce rozwinięta forma biznesu. Być może nawet zasięgnąłeś informacji na temat MLM w książce, Internecie lub wśród najbliższych znajomych, ale czy na pewno dotarłeś do rzetelnych informacji? Wiesz czym jest marketing wielopoziomowy, jak funkcjonuje oraz jakimi rządzi się prawami? Według statystyk, ludzie najczęściej nie wiedzą co to jest MLM, lub jedynie wydaje im się, że wiedzą, tak na prawdę mając mylne wyobrażenie na ten temat. Zapoznaj się z rzetelną analizą porównawczą, którą przygotowałem, abyś zrozumiał podstawową zasadę tego rodzaju przedsięwzięcia.

To może Cię zaskoczyć

Marketing wielopoziomowy oparty jest o naturalne zachowania wszystkich ludzi, ponieważ każdy z nas ma nawyk opowiadania znajomym o rzeczach i wydarzeniach które nas spotykają. Przypomnij sobie kiedy po raz ostatni zdarzyło Ci się wybrać do kina? Jaki był to film i czy Ci się spodobał? Jestem pewien, że po seansie wydałeś opinię na jego temat i z czystym sumieniem poleciłaś lub odradziłeś wybranie się na niego swoim znajomym. Jeśli po Twoim poleceniu znajomi wybiorą się na ten film, wówczas zbudujesz rynek konsumencki, na którym kino zarobi pieniądze, jednak nie podzieli się nimi z Tobą, mimo, że klienci kupili bilety na seans dzięki Twojej reklamie ustnej. Marketing wielopoziomowy polega dokładnie na tym samym, jednak proces ten odbywa się w sposób profesjonalny, dzięki czemu budujesz własny rynek konsumencki. Im większy rynek zbudujesz, tym większe pieniądze zarobisz, a w perspektywie czasu możesz uzyskać stały dochód pasywny. MLM opiera się o marketing szeptany, gdzie ustna rekomendacja osobista jest najlepszą formą reklamy produktu i usługi. W porównaniu do tradycyjnej dystrybucji, w której firmy są zmuszone do opłacenia pośredników, hurtowników, sklepy detaliczne oraz ponosić koszty reklamy, w marketingu wielopoziomowym wszystkie, ogromne koszty z nimi związane są przesunięte na konto partnerów w formie wynagrodzenia i prowizji. Dzięki temu systemowi skrócono drogę pomiędzy producentem, a końcowym odbiorcą, używając reklamy osobistej poprzez sieć partnerów i zadowolonych klientów generujących zyski dla siebie samych.

Poznaj zalety sprzedaży sieciowej

Marketing wielopoziomowy jest wyjątkowy ze względu na zalety, które oferuje. Nie sposób porównać charakterystyki pracy do żadnej innej formy zarabiania pieniędzy, ponieważ MLM:
– nie wymaga wykształcenia ani doświadczenia w specjalistycznej dziedzinie
– nie wymaga inwestycji finansowej
– umożliwia elastyczne godziny pracy
– nie wymaga opłaty rejestracyjnej
– jest wolny od ryzyka
– gwarantuje obecność lidera, który pomaga, nie szefa, który nakazuje
– może stanowić zarówno działalność podstawową jak i dodatkową
– nie wymaga rejestracji działalności gospodarczej
– umożliwia zdobycie wynagrodzenia bez górnej granicy

MLM to styl życia

Ponad to marketing wielopoziomowy, to również szereg norm i wartości, które dominują na każdym kroku. MLM to nie tylko branża, ale i styl życia, ponieważ stanowi znakomity sposób zarabiania dla osób, które:

– poszukują możliwości dorobienia do pensji
– chciałyby pracować na własną rękę
– są samodzielne i zmotywowane do osiągnięcia celu
– nie posiadają kapitału inwestycyjnego, aby założyć własną firmę
– nie chcą ponosić odpowiedzialności związanej z otworzeniem własnej firmy
– lubią kontaktować i spotykać się z ludźmi
– chciałyby pracować z bliskimi, znajomymi
– lubią pomagać innym

Nie zapominajmy, że MLM jest również doskonałą praktyką dla studentów i osób dopiero rozpoczynających karierę zawodową, ponieważ:

– stanowi doskonałą praktykę zawodową
– uczy przygotowania oferty sprzedażowej
– szkoli z zakresu prowadzenia rozmów biznesowych
– pozwala nawiązać wiele relacji

Teraz kiedy już wiesz czym jest marketing wielopoziomowy, zobacz z jaką firmą możesz współpracować

3 komentarze

  1. Mariusz (6 roks temu)

    Jestem pełen podziwu co można osiągnąć pracując w ten sposób. Widać, że daje to możliwość ogromnego rozwoju osobistego oraz wypracowania sobie niezależności finansowej. A to wszystko wiąże się z osobistym spełnieniem oraz spokojem ducha… Uważam, że to doskonały sposób współpracy… jeszcze z takim Liderem… Brawo Dominiku, za osiągnięcia i staranne dążenia do wyznaczonych celów.

  2. Dedicated servers (1 rok temu)

    Istnieje powiedzenie ze „reklama jest dzwignia handlu” i w przypadku klasycznej dystrybucji sprawdza sie to znakomicie. Bardzo czesto znany aktor lub sportowiec staje sie twarza danej marki i bierze udzial we wszystkich reklamach danego koncernu.

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT