Jak osiągnąć sukces w MLM

Dodane przez | 29 września, 2013 o 15:36 | 2 komentarze | Bez kategorii, Blog

Mlm jest niczym szkoła biznesu i łączy w sobie wiele zagadnień, dlatego trzeba je rozpatrywać indywidualnie. Dopiero po dokładnym zrozumieniu każdego z aspektów i połączeniu w jednolitą całość stajesz się w pełni przygotowaną i kompetentną osobą, która jest skazana na sukces. Opisałem poniżej kluczowe zagadnienia dotyczące marketingu wielopoziomowego, których poznanie oraz zastosowanie w praktyce stanowi fundament Twojego biznesu.

Zrozum MLM

Podstawą i pierwszym krokiem jest zrozumienie sensu marketingu wielopoziomowego. Branża MLM w porównaniu do tradycyjnej ekonomii jest stosunkowo młodą dziedziną, dlatego niewiele osób rozumie podstawę jej działania. Marketing sieciowy bazuje na ludzkim charakterze i nawyku, dlatego jest procesem w pełni naturalnym. Dzielenie się informacjami jest dla ludzi czymś codziennym i nieodzownym. MLM sprawił, że dzięki umiejętnemu wykorzystaniu naturalnych przyzwyczajeń, możemy przekazywać informacje w sposób profesjonalny, budując w ten sposób osobisty rynek konsumencki. Więcej na temat MLM przeczytasz klikając w link.

Poczuj różnicę

MLM jest wyjątkową w swoim rodzaju branżą, którą nie sposób porównać do innej formy zarabiania pieniędzy. Aby ją poznać, najlepiej jest poczuć różnicę na własnej skórze, jaka jest między pracą na etacie, prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, a pracą w systemie MLM. Warto przyjrzeć się każdemu aspektowi z bliska i wziąć pod lupę charakterystyczne cechy. Gdy zobaczysz serię zalet i minimum wad, wówczas może okazać się, że decyzję o zmianie własnej codzienności i przyłączeniu się do struktury MLM podejmiesz natychmiast. Aby odkryć charakterystyczne cechy – wady i zalety przeczytaj dokładnie klikając w link.

Postaw na rozwój osobisty

Istotnym elementem jest rozwój osobisty, który idzie w parze z każdym sukcesem. Szkolenia teoretyczne, a także indywidualny coaching praktyczny to elementy wywierające znaczący wpływ na rozwój biznesu i kwotę, która wpływa na Twoje konto. Podczas pracy w MLM nabędziesz wiele przydatnych umiejętności związanych z prowadzeniem rozmów biznesowych, planowaniem celów oraz wykorzystaniem własnych najsilniejszych cech. Ponad to umiejętności interpersonalne, które zdobędziesz przydadzą Ci się nie tylko w karierze zawodowej, ale również na co dzień podczas kontaktów rodzinnych czy towarzyskich.

Odnajdź motywację

Motywacja wewnętrzna to kolejny kluczowy element marketingu wielopoziomowego, bez którego nie możesz się obejść. W MLM metody motywacji diametralnie różnią się od tych, które spotykasz na co dzień, ponieważ nie są zbudowana na nakazach i karach, a jedynie na nagrodach i pozytywnym nastawieniu. Wraz z rozwojem biznesu i budową struktury, motywacja również przechodzi proces ewolucji i staje się tak silna, że nie pozwoli Ci dłużej stać w miejscu. Kursy oraz publikacje pobudzające umysł powodują, że natychmiast wzbudzasz w sobie motywację i chęć osiągnięcia rozwoju, bez którego nie osiągniesz sukcesu. Motywacja jest kluczowa ponieważ to jaka kwota wpłynie na Twoje konto i na jakie wakacje będziesz mógł sobie pozwolić, zależy już tylko od Ciebie i Twojego zaangażowania, a więcej na jej temat przeczytasz klikając w link.

Stań się kompetentny

Większość społeczeństwa żyje w nieświadomości poziomu własnych kompetencji i umiejętności, ponieważ trudno jest im je ocenić w realny sposób. Nie każdy też zna jej podział, a tym bardziej efektów, które można uzyskać skupiając się na tym apsekcie indywidualnego rozwoju. Pierwszym etapem jaki musisz wówczas przejść, to stać się świadomym tego w czym jesteś dobry, a nad któymi aspektami osobowości należy jeszcze popracować. Uzupełniając braki z zakresu wiedzy teoretycznej oraz doświadczenia praktycznego, poszerzasz własne umiejętności i stajesz się świadomie kompetentny. Pozwoli Ci to odnaleźć niesamowitą pewność siebie i wewnętrzny spokój, a także zniwelować jakiekolwiek bariery strachu i stresu.

Pracuj z liderem

Lider odgrywa kluczową rolę w biznesie i to właśnie on spaja wszystkie powyższe aspekty w jedną całość. Jego zadaniem jest przygotowanie Ciebie do pracy jako pełnowartościowego i samodzielnego partnera. Zależy mi, abyś jak najszybciej osiągnął sukces i zaczął zarabiać pieniądze jednocześnie rozwijając strukturę organizacyjną. To bardzo istotne, aby pracować z doświadczonym liderem, który odnosi sukcesy, ponieważ masz gwarancję, że otrzymujesz wartościową i skuteczną wiedzę zdobytą podczas lat pracy. Doświadczenie takiej osoby pozwoli Ci uniknąć najczęściej popełnianych błędów, co oznacza, że Twoja droga do sukcesu, którą musisz pokonać będzie znacznie krótsza. Jako lider zobowiązuję się przekazać Ci wiedzę dedykowaną tej branży i nauczyć jak wykorzystywać zasady biznesu począwszy od planowania celów, praktycznego aspektu zasady Pareto, wykorzystania inteligencji emocjonalnej, a skończywszy na technikach sprzedaży i rekrutacji. Oznacza to, że po jej zastosowaniu staniesz się pięciokrotnie efektywniejszy i będziesz trzymał stery we własnych rękach, dzięki czemu Twój biznes będzie zmierzał w konkretnym i zaplanowanym kierunku.

Dominik Skoczek – praktyk sprzedaży bezpośredniej

tel: 601 730 001

e-mail: d.skoczek@dominikskoczek.pl 

2 komentarze

  1. Michał Rusek (10 roks temu)

    Dominiku, bardzo podoba mi się Twoje podejście, dlatego cieszę się, że dzielisz się nim z innymi. Masz klarowne i czyste przesłanie. Widać od razu, że lubisz pomagać innym i to mi się podoba 🙂 Pozdrawiam serdecznie

  2. Agnieszka (10 roks temu)

    Świetny, rzeczowy tekst. Zresztą sam poziom Dyrektora Generalnego osiągnięty przez autora mówi, że artykuł został stworzony przez praktyka z olbrzymim doświadczeniem. Zwłaszcza jesli weźmiemy pod uwagę jak specyficzną (czytaj delikatną) branżą jest branża odszkodowawcza.

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT