Szkolenia to najlepsza droga do zbudowania autorytetu

Dodane przez | 11 lipca, 2013 o 15:10 | 1 komentarz | Blog | Tagi: , , , , ,

W poprzednim artykule opisałem jak ważny jest rozwój osobisty. Warto zapoznać się z nim, zanim jeszcze przeczytasz poniższy tekst, który jest jego kontynuacją. W tym celu kliknij w link.

Buduję autorytet za pomocą kompetencji

glowneJedną z wartości dodanych, które nabywamy podczas uczestniczenia w szkoleniach, to możliwość zbudowania autorytetu za pomocą kompetencji. Pewnie teraz zastanawiasz się, czy autorytet jest ważny w biznesie? Co ma wspólnego autorytet z rozwojem osobistym? Patrząc na znane osobowości polskiego MLM, można wywnioskować, że ta forma rozpoznawalności ułatwia prowadzenie biznesu. Z pewnością istnieje wiele metod na to, aby swoją osobą i nazwiskiem przyciągać nowych partnerów oraz klientów, a następnie stać się marką osobistą. Na pewno masz własną opinię na ten temat, dlatego pragnę zwrócić Twoją uwagę, że tego rodzaju autorytet można zbudować poprzez  uczestniczenie w szkoleniach, co prowadzi do rozwoju kompetencji. Twoje doświadczenie, wiedza i praktyczne umiejętności to Twoje karty przetargowe, co oznacza, że rozwój osobisty to mechanizm napędowy dla Twojego biznesu i całej Twojej struktury.

Rozwój osobisty na każdym kroku

DSC_0118Wracając zatem do myśli przewodniej, warto inwestować przede wszystkim w siebie samego. Polecam korzystanie ze sprawdzonych i fachowych źródeł wiedzy. Należą do nich książki, e-booki, audiobooki, filmy dostępne w Internecie, a także portale branżowe. Osobiście polecam czytanie książek publikowanych przez praktyków. Wyznaję zasadę, wedle której warto uczyć się od najlepszych. W wolnych chwilach oddaję się ciekawym artykułom i wywiadom, często w formie video publikowanych na moich ulubionych portalach jak www.rankingmlm.com oraz www.marketingdlaciebie.pl. Zwróć także uwagę na dostępne na rynku szkolenia stacjonarne. Nic nie wnosi tak wiele, jak osobisty kontakt ze szkoleniowcami podczas wykładów. Nie zapominaj także o możliwości poznania innych uczestników szkolenia, z którymi warto poznać się i porozmawiać na przykład podczas przerwy. Wiele razy zdarza się, że już sama rozmowa w kuluarach potrafi rozwiązać problem, którego nie potrafiłeś poradzić sobie przez długi czas. W tym wypadku polecam szkolenia firmy InWay – kurs MLMBA złożony z ośmiu szkoleń, które odbywają się regularnie co miesiąc. Pełny harmonogram znajduje się na stronie www.inway.pl, natomiast dziś masz okazję przeczytać krótką relację z poprzednich sesji.

Miałem okazję uczestniczyć w cyklu pierwszych kursów:

„Sesja Istambuł – Skuteczna sprzedaż” – zacznę od wyjaśnienia nazwy sesji, czyli miasta położonego na granicy dwóch kontynentów. Istambuł to miejsce, w którym handel jest podstawą egzystencji, a jej mieszkańcy są mistrzami skutecznej sprzedaży. Podczas szkolenia mieliśmy okazję poznać praktyczne metody doprowadzenia własnych umiejętności sprzedaży do perfekcji. Na własnej skórze przekonałem się, że po zastosowaniu kilka prostych metod, zacząłem osiągać wymierne sukcesy. Ciekawym doświadczeniem była możliwość sprawdzenia skuteczności szkoleniowca w zakresie sprzedaży, któremu uczestnicy szkolenia narzucili produkt. Szkoleniowiec miał za zadanie sprzedać nam wymyślony produkt, w tym wypadku drogi odkurzacz. Szkoleniowiec wybrnął znakomicie pokazując światową klasę do tego stopnia, że każdy z uczestników chciałby zabrać wyimaginowany odkurzacz ze sobą do domu.

„Sesja Genewa – Zarządzanie sobą w czasie” – czas to najcenniejszy dobytek człowieka. Nie można go kupić, ani naciągnąć jak gumę. Wszyscy mamy go dokładnie tyle samo. Okazuje się, że najważniejsze podczas zarządzania sobą w czasie jest umiejętność planowania i organizacji swojej pracy. Po przeanalizowaniu własnych czynności każdego dnia oraz zastosowaniu prostych narzędzi organizacyjnych, jesteśmy w stanie wykonać więcej zadań w krótszym czasie. Co więcej możemy nauczyć się wybierać te najważniejsze dla naszego biznesu i naszego życia prywatnego. Po tym szkoleniu zacząłem wracać do domu o co najmniej godzinę wcześniej, przy zachowaniu efektów, które do tej pory uzyskiwałem poświęcając na nie więcej czasu.

W poprzednim artykule zawarłem relację z Sesji Londyn oraz Mediolan, dlatego jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, warto abyś zapoznał się z nią już teraz klikając w link.

Skontaktuj się ze mną. Chętnie posłucham o Twoim podejściu do rozwoju osobistego, szkoleń, a także chętnie dowiem się, które szkolenia Ty rekomendujesz. Jestem otwarty na wymianę doświadczeń.

Dominik Skoczek – Praktyk Sprzedaży Bezpośredniej

d.skoczek@dominikskoczek.pl 

tel. 601 730 001

P.S. Polub moją stronę na Facebooku oraz prześlij adres e-mail, aby otrzymywać newsletter z  bieżącymi informacjami wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

1 Komentarz

  1. Michał Rusek (9 roks temu)

    Fantastyczny artykuł Dominiku. Podoba mi się Twój tok myślenia. Cieszę się również, że czerpiesz wiedzę ze sprawdzonych źródeł. Przytoczyłeś bardzo bliskie mi portale oraz oczywiście kurs MLMBA. Do zobaczenia we wrześniu na kolejnych sesjach, a tymczasem czekam na kolejne artykuły w Twoim wykonaniu.

© 2013 Dominik Skoczek. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona stworzona przez - TUKOBI.pl - obsługa informatyczna firm
Profesjonalne rozwiązania IT